Angelika Grecka I st. licencjat Grafika
Projekt identyfikacji wizualnej dla Stowarzyszenia na rzecz Edukacji, Kultury i Sztuki Stella Polaris
Projekt identyfikacji wizualnej dla Stowarzyszenia na rzecz Edukacji, Kultury i Sztuki Stella Polaris
Celem mojej pracy dyplomowej było zaprojektowanie identyfikacji wizualnej dla Stowarzyszenia na rzecz Edukacji, Kultury i Sztuki Stella Polaris działającego od ponad 15 lat w Sulechowie. Stowarzyszenie Stella Polaris zajmuje się zrzeszaniem młodych, utalentowanych ludzi zaczynających swoja karierę aktorską i wokalną. W ramach działalności stowarzyszenie wchodzą:
- przygotowywanie spektakli, musicali, które następnie są pokazane szerszej publiczności,
- spotkania kulturalne ze znanymi osobami ze świata kultury i sztuki,
- wyjazdy kulturalne (np. do teatru),
- spotkania mające na celu poszerzanie wiadomości z dziedziny kultury i sztuki.
Podstawowa wersja znaku została zaprojektowana w wersji kolorystycznej. Pojawiły się również dodane dwa warianty monochromatyczne. Zasady prawidłowego stosowania znaku są zawarte i dokładniej opisane w księdze znaku. Projektowanie logo zostało poprzedzone starannym wywiadem z klientem, aby znaleźć właściwy kierunek idei zawartej w pomyśle. Kolejnym krokiem było stworzenie mapy myśli, na którą składały się słowa kluczowe związane z działalnością stowarzyszenia. Następny etap to seria ołówkowych szkiców/idei opartych na mapie myśli. Wstępne projektowanie na kartce papieru daje większą swobodę twórczą. Po wybraniu właściwego szkicu, nastąpił proces projektowania w oparciu o właściwe oprogramowanie graficzne. 
Projekt logo ma charakteryzować prostota, dzięki której staje się on bardziej uniwersalny, co pozwala na zastosowanie go w wielu różnych mediach (gadżety reklamowe, druki akcydensowe, www). Proste, czytelne logo szybko zapada w pamięć. Starałam się, aby znak odzwierciedlał charakter stowarzyszenia. W grafice zawarłam zgeometryzowaną twarz, która nawiązuje również do uproszczonej maski teatralnej. Element oczu powiązany jest przestrzenią do oglądania (sztuki wizualne), a usta z przestrzenią dźwięku (sztuki muzyczne). Grupą docelową zaprojektowanego znaku są starsze dzieci, młodzież zajmująca się sztuką amatorsko, także rodzice, którzy decydują się edukację własnych dzieci w tych dziedzinach. Młodzi członkowie stowarzyszenia kształcą się w zakresie śpiewu oraz sztuki teatralnej. Zawarte są w nich również działania plastyczne. 
Stowarzyszenie Stella Polaris zamierza w najbliższym czasie zmienić swój graficzny wizerunek i w związku z tym mój pomysł na zrealizowanie projektu identyfikacji wizualnej dla tego stowarzyszenia.
W zakres identyfikacji wizualnej wchodzą:
- znak
- księga znaku, w której określono zasady stosowania logo,
- druki akcydensowe (koperta DL, wizytówki, papier firmowy),
- wizualizacje zastosowania logo,
- gadżety reklamowe (notesy, breloki, przypinki, długopisy, kubek, koszulka, torba materiałowa)
Back to Top