Gabriela MiklaszewskaI st. licencjat Grafika
Wild Fest - Identyfikacja dla festiwalu.
Identyfikacja wizualna Wild Fest Festiwal.
     Dyplom wykonany został w pracowni grafiki projektowej i składa się na identyfikacje wizualną dla festiwalu Wild Fest. Projekt oparty został na zainteresowaniu sportami deskorolkowymi oraz powiązaniu ich z wspaniałym miejscem jakim są Karkonosze. Głównym założeniem w projektowaniu elementów tej identyfikacji była próba połączenia inspiracji powiązanych z naturą ze skateboardem, tak aby stanowiły spójną całość, szczególnie uwzględniając lokalizację wydarzenia. Poszczególne części składowe projektu to: plakaty, karty identyfikacyjne, bilety wstępu oraz dedykowany logotyp wraz z wizualizacjami.
     Wydarzenie to w założeniu miałoby być cykliczne, odbywające się każdego lata w lipcu w przestrzeniach Karkonoszy i trwać dwa dni (z możliwością campingu). Jego głównym celem byłaby promocja regionu, aktywności fizycznej i kreatywnych form spędzania czasu wolnego, zbliżenie człowieka z przyrodą. Podczas wydarzenia odbywałyby się zawody z podziałem na konkurencje zależne od rodzaju deski. Towarzyszyłyby temu liczne atrakcje takie jak koncerty i inne imprezy kulturalno-piknikowe. Festiwal ten jest ściśle związany z miejscem, w którym miałby się odbywać, czyli Karpaczem. To miasteczko jest ośrodkiem przyciągającym co roku rzesze turystów z powodu malowniczych górskich pejzaży (wraz z widokiem na największy szczyt Karkonoszy jakim jest Śnieżka) oraz pasjonatów różnorodnych sportów. Niegdyś w regionie odbywało się sporo inicjatyw związanych ze skateboardem. Także wielu tutejszych mieszkańców do dzisiaj wykorzystuje okoliczne skateparki, pumptrucki lub szerokie, oddalone od centrum drogi, aby kontynuować swoje pasje. Festiwal Everyboard, który miał miejsce na terenie miasta Karpacz, łączył ze sobą: koncerty, zawody deskorolkowe i pokrewne temu dziedziny sportu, stanowił inspirację dla niniejszego projektu. Jednak głównym źródłem inspiracji wykorzystanej w tworzeniu identyfikacji była fascynacja regionem Karkonoszy, jazdą na deskorolce, longboardzie itp. Polskie festiwale takie jak Baltic Games, Kraków Live Festival, a także Las Festiwal i identyfikacje Parków Narodowych np. ZION National Park stanowiły kilka z wielu ciekawych wzorców przy tworzeniu projektu. 
     Zestaw kolorystyczny użyty w pracy dyplomowej został stworzony w oparciu o barwy kwiatów, drzew i innych elementów naturalnego krajobrazu. Ilustracje zaś, przedstawiają charakterystyczne rośliny występujące w Karkonoszach takie jak m. in. dzwonek karkonoski czy czosnek syberyjski. Połączone zostało to z deskami typu skateboard, longboard, skimboard i ich częściami. Zdjęcia wykorzystane w pracy pokazują także mieszkańców Karpacza, którzy z zamiłowania jeżdżą na deskach.
Back to Top